Venax sp. z o.o. Venax sp. z o.o.

Venax Industry Logistic

Transport Kolejowy z Venax.

Transport kolejowy

Transport kolejowy

Transport kolejowy to sprawny oraz nowoczesny środek przewozu towarów, a do tego okazuje się atrakcyjną finansowo i ekologiczną opcją w porównaniu do dostawy drogą powietrzną bądź za pomocą pojazdów ciężarowych. Sprawdź naszą korzystną ofertę!

Transport kolejowy

Transport kolejowy jest powszechnie wykorzystywany do przewozu różnorodnych towarów, w tym ładunków ponadgabarytowych i dóbr konsumpcyjnych takich jak środki czystości, baterie czy farby. Oferujemy kompleksową usługę transportową i celną na terenie Afryki, Azji, Ameryki oraz Europy. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Od 2014 roku zajmujemy się przewozem towarów do wielu krajów europejskich. Mamy wieloletnie doświadczenie w transporcie przy pomocy pociągów, samochodów, statków i samolotów towarowych.

Oferujemy usługi takie jak przewóz kontenerów typu:

transport; 20’ standard;

spedycja; 40’ standard;

magazynowanie; 40’ high cube;

ubezpieczenia;

fracht morski;

odprawy celne;

transport ponadnormatywny;

logistyka kontraktowa;

transport automotive;

transport mebli;

transport artykułów spożywczych;

transport chłodniczy;

transport mrożonek.
 

Podejmując z nami współpracę, możesz liczyć na: elastyczne warunki umowy, całodobowy dostęp do usług, nowoczesne rozwiązania IT i brak ukrytych opłat. Stale rozwijamy naszą infrastrukturę, by jeszcze lepiej świadczyć profesjonalne usługi transportowe dla Twojej firmy.

Współpracujemy z globalnymi przewoźnikami takimi jak;

Grupa Azoty „KOLTAR” sp. z o.o.

Enea Bioenergia sp. z o.o.

Eurasian Railway Carrier sp. z o.o.

DB Cargo Polska S.A.

CIECH Cargo sp. z o.o.

Cemet S.A.

Budimex Kolejnictwo S.A.

Bałtycki Serwis Kolejowy sp. z o.o.

JSW Logistics sp. z o.o.

ORLEN KolTrans S.A.

PCC Intermodal S.A.

PKP CARGO S.A.

Railpolonia sp. z o.o.

Potrzebujesz usług z zakresu transportu kolejowego do Chin/Europy lub innych krajów Dalekiego Wschodu? Napisz do nas – przewieziemy Twój ładunek szybko i bezpiecznie!

Zalety transportu kolejowego i wagonów towarowych


Transport kolejowy jest efektywnym, skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem transportu, szczególnie jeśli potrzebujesz przewozić swoje przesyłki na dalekie odległości.

Oto kilka kluczowych zalet tego rozwiązania!

Niezawodność – koleje mają z góry ustalone rozkłady jazdy, a pociąg nie jest narażony na utrudnienia drogowe i może podróżować nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Ułatwia to planowanie tras oraz zapewnia, że towar dotrze na miejsce we właściwym czasie.

Opłacalność – kolej to stosunkowo tani środek transportu. Większość poniesionych opłat ma charakter kosztów stałych, a sam przewóz jest oszczędny w wykorzystaniu siły roboczej.

Mało ograniczeń – pociąg może przewozić ładunki o dużej objętości i wadze. Jeden konwój kolejowy jest w stanie przetransportować równowartość ładunku kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkuset ciężarówek. Co więcej, do pociągu można łatwo podpiąć kolejne wagony i tym samym zwiększyć możliwości transportowe danej linii kolejowej.

Ekologiczność – zamiana transportu drogowego na kolejowy może obniżyć emisje gazów cieplarnianych nawet o 75%.

Bezpieczeństwo w transporcie kolejowym – wskaźniki wypadkowości oraz usterek w porównaniu do innych środków transportu są minimalne i zazwyczaj rozwiązywane w krótkim czasie.

Wszechstronność – transport kolejowy doskonale nadaje się do przewożenia ciężkich i nieporęcznych towarów na duże odległości. Dostępne są różne platformy, nadwozia wymienne, a także wagony przystosowane do niemal każdego rodzaju ładunku.

Rodzaje ładunków transportowanych koleją

Główne rodzaje ładunków przewożonych kolejowym transportem towarowym obejmują materiały niebezpieczne, towary konsumpcyjne i ładunki specjalne. Do tych ostatnich należą m.in. palety stalowe, samochody, ładunki ponadgabarytowe oraz produkty, które muszą być transportowane w określonej temperaturze.

Towary konsumpcyjne obejmują takie produkty jak środki odstraszające owady, środki do dezynfekcji rąk, warzywa i owoce, orzechy czy produkty przemysłu tekstylnego. Wiele z nich wysyłanych jest w kontenerach, ale zależy to od rodzaju ładunku.

Materiały niebezpieczne to m.in. płynny gaz. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że stanowią one zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia, podlegają one dodatkowym kontrolom. Przewoźnicy korzystający z infrastruktury kolejowej często transportują towary z Chin i innych odległych krajów.

Masz pytania związane z transportem kolejowym? Skontaktuj się z nami przez formularz i umów się na konsultacje!
 

Nasze realizacje - doświadczenia, które nas ukształtowały.

Więcej
Nasze realizacje - doświadczenia, które nas ukształtowały.

Skontaktuj sie z nami