Venax sp. z o.o. Venax sp. z o.o.

Venax Industry Logistic

Service You Can Rely On.

Usługi na rynku transportu lotniczego

Usługi na rynku transportu lotniczego

Usługi na rynku transportu lotniczego

Transport lotniczy to szybki i bezpieczny środek międzynarodowego przewozu towarów. Oferujemy liczne usługi z zakresu frachtu lotniczego – przewieziemy Twój towar samolotem na lotniska z całego świata. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą!

Dlaczego to my powinniśmy przewieźć Twój towar?

Nasza firma już od 2014 roku świadczy usługi z zakresu transportu oraz relokacji dóbr, ale nasze korzenie sięgają lat 70. i 80. Specjalizujemy się w działaniach takich jak:

transport,

spedycja,

magazynowanie,

ubezpieczenia,

odprawy celne,

transport ponadnormatywny,

logistyka kontraktowa,

transport mebli,

transport artykułów spożywczych,

transport chłodniczy,

transport mrożonek.


Jako wieloletni przewoźnik mamy duże doświadczenie w organizacji transportu lotniczego. Stawiamy na ciągły rozwój i stale poszerzamy naszą flotę pojazdów, dzięki czemu nasza firma może świadczyć kompleksowe usługi małym oraz większym przedsiębiorstwom.

Współpraca z nami wyróżnia się elastycznością, nowoczesnymi rozwiązaniami IT, brakiem ukrytych opłat i dostępem do usług 24 dni na dobę 7 dni w tygodniu. Współpracujemy z globalnymi armatorami takimi jak Maersk, Hapag-Lloyd, MSC czy Yang Ming. Dzięki temu możemy dostarczyć Twój towar do krajów Europy, Azji, Afryki i Ameryki.

Interesują Cię wieloaspektowe usługi ekonomicznego przewozu towarów drogą powietrzną? Dobrze trafiłeś – skontaktuj się z nami, a szybko i bezpiecznie przetransportujemy Twój ładunek!

Zalety transportu lotniczego

Celem transportu lotniczego jest nie tylko szybsze przemieszczanie ludzi do odległych miejsc, lecz także rozwój handlu i sprawny przewóz towarów. Fracht lotniczy ma wiele zalet, które sprawiają, że to świetna alternatywa dla transportu naziemnego. Oto kilka z nich!

transport lotniczy, spedycja lotnicza, transport towarów lotniczy, Rodzaje przewozów transportu lotniczego, zalety transportu lotniczego,  usługi transportowe lotnicze, transport międzynarodowy lotniczy, firma transportowa lotnicza, transport lotniczy w Polsce, koszty transportu lotniczego, przewóz towarów drogą lotniczą, firma spedycyjna lotnicza, przewóz lotniczy, lotniskowa spedycja, cargo lotnicze

Krótki czas przewozu

Samolot jest w stanie szybko przetransportować ładunek w dowolne miejsce na świecie. Pod tym względem wygrywa on z każdym alternatywnym środkiem przewozu. Jeśli musisz pilnie przemieścić ładunek lub Twoje cargo wymaga specjalnych standardów ochrony, transport lotniczy okaże się optymalnym wyborem. Oferuje on też wygodną, ​​niezawodną i szybką obsługę.

Brak fizycznych barier

Na trasach lądowych można znaleźć wiele naturalnych barier, takich jak góry, rzeki czy oceany. Transport drogowy musi brać pod uwagę wszelkie znajdujące się na drodze przeszkody, co jest zbędne w przypadku samolotu. Co więcej, przy transporcie lotniczym znacznie łatwiej dopełnić formalności celnych, w wyniku czego odprawa trwa krócej.

Brak wpływu infrastruktury

Transport lotniczy odbywa się po naturalnej ścieżce, więc jego utrzymanie wymaga niższych inwestycji. Nie trzeba wykorzystywać żadnej dodatkowej infrastruktury takiej jak tory kolejowe czy drogi. Niezbędna jest jedynie budowa lotnisk, z których kontroluje się ruch lotniczy.

Bezpieczeństwo

Przewóz towarów drogą powietrzną charakteryzuje się wysokim standardem bezpieczeństwa. Kontrole na lotniskach przeprowadza się wyjątkowo dokładnie, a wszelkie przepisy są ściśle egzekwowane, co minimalizuje ryzyko kradzieży lub utraty ładunku w wyniku niedbałości. Dzięki temu jest to bezpieczna metoda transportu delikatnych lub kosztownych towarów.

transport lotniczy, spedycja lotnicza, transport towarów lotniczy, Rodzaje przewozów transportu lotniczego, zalety transportu lotniczego,  usługi transportowe lotnicze, transport międzynarodowy lotniczy, firma transportowa lotnicza, transport lotniczy w Polsce, koszty transportu lotniczego, przewóz towarów drogą lotniczą, firma spedycyjna lotnicza, przewóz lotniczy, lotniskowa spedycja, cargo lotnicze

Rodzaje transportu lotniczego

Przewóz drogą powietrzną można podzielić ze względu na sposób organizacji transportu. Wiele małych przedsiębiorstw wybiera stosunkowo przystępną cenowo opcję konsolidacji. Polega ona na tym, spedytor łączy Twoją przesyłkę z innymi towarami, aby transport był bardziej opłacalny, co przekłada się na korzystne warunki cenowe. Jednak kompletowanie ładunków w ten sposób wymaga odrobiny więcej czasu, co może przenieść się na opóźnienie transportu o kilka dni.

Firmy, które mają więcej towarów do wysłania, mogą wypełnić lukę w ładowni samolotu i skorzystać z usługi „Back to Back lub „Direct”. W ten sposób ładunek zostanie wysłany następnym lotem bezpośrednio do miejsca docelowego. Wadą tego rozwiązania są jednak potencjalne ograniczenia gabarytowe.

Za sporą dopłatą istnieje możliwość zorganizowania czarteru, tj. wynajęcia całego samolotu towarowego. Usługa ta jest najczęściej opłacana z góry, opłaty za anulowanie są dość wysokie, a klient płaci za podróż w obie strony.

Kompleksowa spedycja lotnicza i celna

Potrzebujesz szybkiej oraz bezpiecznej usługi przewozowej na trasy międzykontynentalne i nie tylko? Zapewniamy przeloty do krajów Europy, Azji, Ameryki czy Afryki, a także profesjonalną obsługę celną.

Skontaktuj się z nami przez formularz i skorzystaj z usług transportu lotniczego!

 

Skontaktuj sie z nami