Venax sp. z o.o. Venax sp. z o.o.

Venax Industry Logistic

Service You Can Rely On.

Definicja transportu FTL i FCL

Definicja transportu FTL i FCL

Spedycja transportu FTL i FCL

Szukasz definicji dla transportu FTL i FCL? Nie mogłeś lepiej trafić. Firma Venax z przyjemnością zajmie się spedycją całopojazdową oraz całokontenerową. Zajmiemy się zarówno transportem drogowym, jak i morskim.

Czym jest transport FTL oraz FCL

Transport FTL to skrót od Full Truck Load. FTL oznacza po prostu transport całopojazdowy. Ładunek zajmuje całą możliwą przestrzeń i jest możliwe przewożenie tylko niego. Nie ma tutaj żadnych pośrednich przystanków, gdyż przewóz odbywa się od nadawcy do odbiorcy. Ten transport może być najbardziej opłacalny z racji na brak pośrednich przystanków. Także najczęściej wykorzystuje się go przy transporcie lądowym.

Transport FCL jest to skrót od Full ContainerLoad. FCL oznacza po prostu transport całokontenerowy. Ładunek zajmuje całą możliwą przestrzeń kontenera. Nie ma tutaj pośrednich przystanków, gdyż przewóz odbywa się od nadawcy do dostawcy. Ten transport jest jednym z najbardziej opłacalnych, jeśli chodzi o przewóz ładunków na ogromne odległości. Najczęściej stosuje się go przy przewozie towaru drogą morską. Dzięki temu towar trafia od odbiorcy do nadawcy w przystępnych cenach.

Transport FTL oraz FCL

Do spedycji FTL oraz FCL poleca się transport drogowy. Oczywiście przy transporcie FCL możliwy jest także przewóz morski. Do takich zadań potrzebne są firmy z wieloletnim doświadczeniem na polu spedycji. Taką jest bez wątpienia firma Venax. Niejednokrotnie podejmowaliśmy się spedycji transportu FTL oraz FCL. Dzięki nam Twój transport znajdzie się pod profesjonalną opieką ludzi z wieloletnim doświadczeniem.

Skorzystaj z naszych usług spedycyjnych FTL i FCL i zapewnij sobie bezpieczny, terminowy transport towarów.

Skontaktuj sie z nami