Venax sp. z o.o. Venax sp. z o.o.

Venax Industry Logistic

Transport Drogowy z Venax.

Transport drogowy krajowy i międzynarodowy

Transport drogowy krajowy i międzynarodowy

Transport drogowy krajowy i międzynarodowy

Od 2014 roku świadczymy usługi jako firma transportowa, jednak korzenie naszej działalności sięgają lat 70. Mamy bogate doświadczenie jako przewoźnicy w dziedzinie transportu lądowego i stale się rozwijamy, a nasza flota pojazdów ciężarowych powiększa się z roku na rok.

Jesteśmy oficjalnym partnerem armatorów takich jak: Maersk, Hapag-Lloyd, MSC czy Yang Ming. Dostarczymy Twój ładunek do krajów Europy, Azji, Afryki i Ameryki.

Współpraca z nami to:

elastyczność;

brak ukrytych opłat i kosztów pośrednich;

usługi 24/7;

dostęp do nowoczesnych rozwiązań z obszaru IT.

Rodzaje transportu lądowego

Mimo rozwoju technologii to właśnie transport naziemny nadal cieszy się największą popularnością. Wyróżnia się trzy główne rodzaje transportu lądowego: transport kolejowy, drogowy i rurociągowy.

Transport drogowy (samochodowy)

Transport drogowy to najczęściej wybierany rodzaj przewozu lądowego. Nie bez powodu jest on powiązany z każdą branżą i gałęzią gospodarki – umożliwia przewożenie nawet bardzo ciężkich ładunków między państwami. Często stosuje się go również do przewozów pasażerskich (autobusy), a także do transportu artykułów codziennego użytku, takich jak produkty spożywcze, kwiaty czy towary suche. Do cech transportu lądowego należą m.in.:

bezpieczeństwo;

możliwość przewozu ładunków o różnej wielkości, wadze i specyfice;

atrakcyjne ceny;

duże możliwości dzięki rozbudowanej sieci dróg na całym świecie.

Zalety transportu drogowego

Opłacalność – w porównaniu do innych środków przewozu transport drogowy generuje stosunkowo niskie koszty. Ciężarówka nie jest tak droga jak statek czy samolot i nie wymaga utrzymywania infrastruktury, np. portu lub lotniska.

Zwinna logistyka – samochody nie docierają na miejsce szybciej niż transportowe statki powietrzne, ale samo przygotowanie przesyłki i uruchomienie usługi przebiega o wiele sprawniej. Dzięki licznym autostradom i drogom szybkiego ruchu transport drogowy jest wyjątkowo skuteczny w przypadku krótkich oraz średnich odległości (do 2500 km).

Elastyczne harmonogramy – samoloty i statki cechuje brak możliwości zmiany trasy. Z kolei transport drogowy oferuje większą elastyczność w kwestii czasu dostawy oraz ilości towaru. Co więcej, objęty jest on znacznie mniejszą liczbą ograniczeń – samochody dostawcze mogą przewozić łatwopalne lub toksyczne produkty, mrożonki, ciężkie maszyny, niewielkie paczki itp.

Ścisła kontrola przewozu – GPS i oprogramowanie do zarządzania flotą może przesyłać informacje w czasie rzeczywistym. Ułatwia to lokalizowanie, a także śledzenie przewożonych towarów. Oprócz informacji na temat położenia kierowcy umożliwia to również przewidywanie problemów, takich jak zamknięcie dróg lub niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Samochodowy transport może obejmować przewozy krajowe i międzynarodowe. Podstawowym środkiem transportu wykorzystywanym do przewożenia ładunków są w tym przypadku samochody ciężarowe lub dostawcze.

Transport kolejowy (szynowy)

Transport kolejowy lub szynowy to jeden z najważniejszych oraz bardzo atrakcyjnych cenowo sposobów przemieszczania się i przewozu towarów na długich bądź krótkich dystansach. To szybka, a także bezpieczna metoda przewozu towarów po liniach kolejowych – pociągi są mało podatne na niesprzyjające warunki pogodowe takie jak deszcz czy mgła. 

Transport szynowy jest zorganizowany lepiej niż jakikolwiek inny środek przewozu: ma ustalone trasy i rozkłady, które pozwalają dotrzeć Twoim ładunkom na czas. Co więcej, nie generuje on szkodliwych dla środowiska zanieczyszczeń. Najczęściej wykorzystuje się go do dostarczania towarów o niskiej wartości, np. drewna, węgla kamiennego czy produktów rolnych.

Transport rurociągowy

Transport specjalny (czy też rurociągowy) służy do transportu przez rurociągi gazów ziemnych i cieczy, takich jak woda czy ropa naftowa. Jej warunki są ściśle regulowane przez międzynarodowe prawo.

Potrzebujesz profesjonalnych usług w zakresie transportu towarów? Skontaktuj się z nami – podejmiemy się każdego zlecenia, w tym transportów specjalnych!

Nasze realizacje - doświadczenia, które nas ukształtowały.

Więcej
Nasze realizacje - doświadczenia, które nas ukształtowały.

Skontaktuj sie z nami