Transport drogowy krajowy i międzynarodowy
Od 2014 roku świadczymy usługi jako firma transportowa, jednak korzenie naszej działalności sięgają lat 70. Mamy bogate doświadczenie jako przewoźnicy w dziedzinie transportu lądowego i stale się rozwijamy, a nasza flota pojazdów ciężarowych powiększa się z roku na rok.
Jesteśmy oficjalnym partnerem armatorów takich jak: Maersk, Hapag-Lloyd, MSC czy Yang Ming. Dostarczymy Twój ładunek do krajów Europy, Azji, Afryki i Ameryki.
Współpraca z nami to:
elastyczność;
brak ukrytych opłat i kosztów pośrednich;
usługi 24/7;
dostęp do nowoczesnych rozwiązań z obszaru IT.
Rodzaje transportu lądowego
Mimo rozwoju technologii to właśnie transport naziemny nadal cieszy się największą popularnością. Wyróżnia się trzy główne rodzaje transportu lądowego: transport kolejowy, drogowy i rurociągowy.
Transport drogowy (samochodowy)
Transport drogowy to najczęściej wybierany rodzaj przewozu lądowego. Nie bez powodu jest on powiązany z każdą branżą i gałęzią gospodarki – umożliwia przewożenie nawet bardzo ciężkich ładunków między państwami. Często stosuje się go również do przewozów pasażerskich (autobusy), a także do transportu artykułów codziennego użytku, takich jak produkty spożywcze, kwiaty czy towary suche. Do cech transportu lądowego należą m.in.:
bezpieczeństwo;
możliwość przewozu ładunków o różnej wielkości, wadze i specyfice;
atrakcyjne ceny;
duże możliwości dzięki rozbudowanej sieci dróg na całym świecie.
Zalety transportu drogowego
Opłacalność – w porównaniu do innych środków przewozu transport drogowy generuje stosunkowo niskie koszty. Ciężarówka nie jest tak droga jak statek czy samolot i nie wymaga utrzymywania infrastruktury, np. portu lub lotniska.
Zwinna logistyka – samochody nie docierają na miejsce szybciej niż transportowe statki powietrzne, ale samo przygotowanie przesyłki i uruchomienie usługi przebiega o wiele sprawniej. Dzięki licznym autostradom i drogom szybkiego ruchu transport drogowy jest wyjątkowo skuteczny w przypadku krótkich oraz średnich odległości (do 2500 km).
Elastyczne harmonogramy – samoloty i statki cechuje brak możliwości zmiany trasy. Z kolei transport drogowy oferuje większą elastyczność w kwestii czasu dostawy oraz ilości towaru. Co więcej, objęty jest on znacznie mniejszą liczbą ograniczeń – samochody dostawcze mogą przewozić łatwopalne lub toksyczne produkty, mrożonki, ciężkie maszyny, niewielkie paczki itp.
Ścisła kontrola przewozu – GPS i oprogramowanie do zarządzania flotą może przesyłać informacje w czasie rzeczywistym. Ułatwia to lokalizowanie, a także śledzenie przewożonych towarów. Oprócz informacji na temat położenia kierowcy umożliwia to również przewidywanie problemów, takich jak zamknięcie dróg lub niesprzyjające warunki atmosferyczne.
Samochodowy transport może obejmować przewozy krajowe i międzynarodowe. Podstawowym środkiem transportu wykorzystywanym do przewożenia ładunków są w tym przypadku samochody ciężarowe lub dostawcze.
Transport kolejowy (szynowy)
Transport kolejowy lub szynowy to jeden z najważniejszych oraz bardzo atrakcyjnych cenowo sposobów przemieszczania się i przewozu towarów na długich bądź krótkich dystansach. To szybka, a także bezpieczna metoda przewozu towarów po liniach kolejowych – pociągi są mało podatne na niesprzyjające warunki pogodowe takie jak deszcz czy mgła.
Transport szynowy jest zorganizowany lepiej niż jakikolwiek inny środek przewozu: ma ustalone trasy i rozkłady, które pozwalają dotrzeć Twoim ładunkom na czas. Co więcej, nie generuje on szkodliwych dla środowiska zanieczyszczeń. Najczęściej wykorzystuje się go do dostarczania towarów o niskiej wartości, np. drewna, węgla kamiennego czy produktów rolnych.
Transport rurociągowy
Transport specjalny (czy też rurociągowy) służy do transportu przez rurociągi gazów ziemnych i cieczy, takich jak woda czy ropa naftowa. Jej warunki są ściśle regulowane przez międzynarodowe prawo.