Venax sp. z o.o. Venax sp. z o.o.

Venax Industry Logistic

Service You Can Rely On.

Ekowizja

Logistyka przyjazna dla środowiska? To możliwe!

Niemal 80% respondentów badania „The 2017 Climate Survey. Evaluating Progress on Climate Change” uważa, że przedsiębiorstwa powinny sukcesywnie zmniejszać zużycie dwutlenku węgla w łańcuchu dostaw. W venax.net stawiamy na zieloną logistykę, która skupia się na ograniczeniu negatywnego wpływu usług transportowych na środowisko. Zobacz, jak działamy!


Branża logistyczna potrzebuje zmian.


Transport stanowi obecnie połowę światowego zużycia ropy naftowej i prawie 20% światowego zużycia energii, a blisko 40% wiąże się z transportem miejskim. Międzynarodowa Agencja Energetyczna spodziewa się, że te liczby będą się stale zwiększać do 2050 r., głównie z powodu zakupów online.


W związku z tym branża logistyczna musi znaleźć bardziej innowacyjny sposób dystrybucji towarów przy jednoczesnym zachowaniu równowagi między wzrostem gospodarczym a ochroną zasobów naturalnych.


Raporty Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują, że ponad 70% najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej leży w Polsce. Problem jest poważny, a jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy okazuje się ruch samochodowy. 


W venax.net zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, dlatego systematycznie wdrażamy rozwiązania nowoczesnej zielonej logistyki. Stawiamy na niskoemisyjny transport, a wszystkie pojazdy w naszej flocie spełniają wymagające normy emisji spalin EURO6. Dzięki temu znacznie obniżyliśmy emisję dwutlenku węgla do akceptowalnego poziomu.


Nasze działania
Wdrażana przez venax.net zielona logistyka ma na celu m.in. pomiar śladu węglowego operacji logistycznych, zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, gleby i wody oraz rozsądne wykorzystanie surowców. W praktyce oznacza to optymalizację transportu przez właściwy dobór naczep i ograniczenie kursów bezzaładunkowych.


Do tej pory poszerzyliśmy nasz asortyment o:

naczepy Double Deck, które pozwalają na piętrowe układanie palet;
naczepy City Liner, umożliwiające wjazd do centrum miast ciągnikiem siodłowym i pozwalające załadować do 10 palet więcej niż klasyczne samochody dostawcze;
kontenery typu swap body, które można łączyć w tandemy.

Dzięki tym i innym rozwiązaniom możemy optymalizować przestrzeń załadunkową, a także ograniczać kursy do niezbędnego minimum.


Jak połączyć efektywność z ochroną środowiska?
Firmy stawiające na bardziej ekologiczną gospodarkę muszą wybrać, do jakiego stopnia mogą wdrożyć rozwiązania uwzględniające wpływ ich działalności na środowisko. Nowe strategie prawdopodobnie przełożą się na funkcjonowanie wszystkich przedsiębiorstw logistycznych, które zdecydują się na ten krok.


Wyzwaniem jest znalezienie rozwiązań, które pozwolą nam zrównoważyć wszystkie ważne kwestie, w tym redukcję kosztów, poprawę poziomu usług oraz zmniejszenie śladu węglowego operacji logistycznych.

W venax.net jesteśmy świadomi wpływu działalności logistycznej na środowisko. Dlatego stale wdrażamy technologie i procedury, które pomagają obniżyć ślad węglowy naszych pojazdów. Ponadto we wszystkich swoich rozwiązaniach stosujemy zrównoważone strategie i spełniamy najwyższe standardy branżowe.

 

Skontaktuj sie z nami