Venax sp. z o.o. Venax sp. z o.o.

Venax Industry Logistic

Service You Can Rely On.

Transport morski kontenerowy i spedycja morska

Transport morski kontenerowy i spedycja morska

Transport morski kontenerowy i spedycja morska

Transport towarów drogą morską zapewnia szereg korzyści, w tym możliwość wysyłki towarów o dużych gabarytach i niskie koszty przewozu. Od lat świadczymy usługi w zakresie transportu morskiego. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą!

Dlaczego warto powierzyć nam swój ładunek?

Choć nasza firma działa od 2014 roku, transportem zajmujemy się już od kilkudziesięciu lat. Mamy duże doświadczenie m.in. w zakresie:

transportu morskiego,

transportu lotniczego,

transportu kolejowego,

Stawiamy na ciągły rozwój i poszerzanie naszej bogatej floty pojazdów lądowych, wodnych bądź powietrznych. Współpracujemy z armatorami takimi jak Maersk, MSC, Yang Ming oraz Hapay-Lloyd. Dostarczymy Twój towar do Europy, Afryki, Ameryki, a także do Chin i innych krajów azjatyckich.

Podejmując z nami współpracę, możesz liczyć na:

elastyczność;

brak ukrytych kosztów;

dostęp do usług 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu;

nowoczesne rozwiązania IT.

Potrzebujesz profesjonalnego i godnego zaufania przewoźnika towarów? Napisz lub zadzwoń do nas – podejmiemy się każdego zlecenia, niezależnie od rodzaju przewożonego towaru!

Środki i rodzaje transportu morskiego


Transport morski to jedna z najbardziej ekonomicznych form przewozu towarów. Pozwala on wysłać w dowolne miejsce niemal każdy ładunek, niezależnie od jego typu czy rozmiaru. Można sklasyfikować go na podstawie organizacji pracy i miejsca dostarczenia ładunku:

śródlądowy– transport w obrębie jednego państwa;

liniowy – stałe rejsy według określonego rozkładu;

trampowy – bez rozkładu, zależny od zapotrzebowań rynku;

wahadłowy – pomiędzy dwoma konkretnymi portami.

Jednak nie wszystkie typy transportu morskiego mogą przewieźć każdy towar – istnieją różne rodzaje statków dla określonych ładunków. Oto niektóre z nich!

Statki ładunkowe


Jednym z najczęściej spotykanych morskich transportowców są statki towarowe (ang. cargo ships). Występują one w różnych typach i rozmiarach. Statki drobnicowe mają tylko kilka ładowni, podczas gdy kontenerowce towarowe mogą obsługiwać bardzo duże ładunki. Cecha charakterystyczna dużych kontenerowców to wysoki stos stalowych kontenerów transportowych na jego pokładach i w ładowniach.

Ro-ro


Statki ro-ro są przeznaczone głównie do przewozu pojazdów – by je załadować, wystarczy zaparkować go na pokładzie. Gdy „rorowiec” dotrze na miejsce, rozładunek odbywa się przez zjechanie pojazdu po specjalnej rampie. Ten typ statku jest bardzo wydajny, dlatego często wykorzystuje się go do transportowych rejsów w ramach handlu międzynarodowego, w tym m.in. do importu z Chin.

Masowce


Przewoźnicy masowi zajmują ważne miejsce w branży żeglugi morskiej. W przeciwieństwie do innych rodzajów transportu morskiego masowce zazwyczaj nie mają żadnego dodatkowego olinowania.

Dlaczego? Ponieważ przeznacza się je do przewozu dużych ładunków takich jak wióry drzewne, ziarna, rudy i innych materiałów, które są wsypywane bezpośrednio do ładowni, a nie trzymane w kontenerach na pokładzie. Masowce wykorzystuje się też do transportu niektórych materiałów budowlanych.

Zalety transportu towarów drogą morską

Niskie koszty – wysyłka frachtem morskim jest od czterech do nawet sześciu razy tańsza niż transport lotniczy. W związku z tym to jedna z najatrakcyjniejszych cenowo metod transportu towarów na długi dystans. Co więcej, jeden statek może wystarczyć do przewiezienia sporej ilości ładunku.

Ekologiczność – transport przez ocean na statku towarowym jest bardziej przyjazny dla środowiska. Żegluga morska generuje niższy ślad węglowy niż wiele alternatywnych form przewozu.

Wygoda i wydajność – import lub eksport niewielkiej ilości towaru nie zawsze wymaga wynajęcia całego kontenera. W takiej sytuacji istnieje możliwość grupowania mniejszych przesyłek z innymi ładunkami, co pozwala na podział kosztów transportowych.

Bezpieczeństwo – transport morski umożliwia przewożenie chemikaliów lub innych niebezpiecznych materiałów. Załoga statków towarowych ma za sobą specjalne przeszkolenie w zakresie dostawy takich towarów. Dla dodatkowego bezpieczeństwa kontenery zostają zaplombowane, a pracownicy regularnie kontrolują ładunek.

Przewóz ciężkich ładunków – jeśli masz do przewiezienia ciężki, ponadgabarytowy ładunek, fracht morski może być jedyną dostępną opcją. Statki towarowe przetransportują m.in. pojazdy, duży sprzęt czy materiały budowlane.

Profesjonalny import i spedycja międzynarodowaNasza firma oferuje kompleksową obsługę ładunków kontenerowych, niezależnie od ilości przewożonego towaru.

Przeprowadzimy Cię przez skomplikowany proces odprawy celnej i zapewnimy krótki czas realizacji usługi.

 

 

Skontaktuj sie z nami