Venax sp. z o.o. Venax sp. z o.o.

Venax Industry Logistic

Service You Can Rely On.

Jakie są wymiary kontenerów morskich?

Jakie są wymiary kontenerów morskich?

Jakie są wymiary kontenerów morskich?

Kontenery są nieodłączną częścią transportu morskiego – to właśnie w nich umieszcza się wszystkie towary przewożone statkami. Istnieją jednak różne rodzaje pojemników, które nadają się do określonych typów ładunków. Sprawdź, jakimi kontenerami dysponuje venax.net!


Kontenery morskie w venax.net


Jako przewoźnik dysponujemy szerokim asortymentem kontenerów morskich, w których przewieziesz dowolny ładunek. Przekaż nam informacje o tym, jaki towar chcesz przetransportować, a my dobierzemy do niego odpowiedni pojemnik. Dzięki temu Twój ładunek dotrze do Ciebie szybko i bezpiecznie!


W naszej flocie znajdują się kontenery:

standardowe;

flat rack;

podwyższone;

Open Top;

platformy;

chłodnicze;

szafy do przewozu odzieży.

Poznaj szczegóły na temat poszczególnych kontenerów i sprawdź ich wymiary!

Rodzaje kontenerów

Kontenery standardowe

Standardowe kontenery to całkowicie zamknięte jednostki ze sztywnie osadzonymi ścianami, dachem i podłogą. Wykorzystuje się je do transportu większości ładunków suchych pakowanych w pudła, worki, palety czy bele.


Standardowe kontenery dzieli się na 20- i 40-stopowe.


Kontenery flat rack


Flat rack to kontenery ze stalową ramą, bez ścian bocznych, z drewnianą podłogą i stałymi lub składanymi ścianami końcowymi. Zwykle wykorzystuje się je do transportu ciężkich, nieporęcznych lub ponadgabarytowych ładunków. Flat rack dostępne są w dwóch wymiarach: 20-stopowe i 40-stopowe.


Kontenery Open Top


Kontenery typu Open Top różnią się od standardowych tym, że nie mają sztywnego dachu. Zastępuje go elastyczna plandeka, którą można przesunąć lub całkowicie zdjąć. Pojemniki te dobrze sprawdzają się w transporcie ładunków o dużej wysokości – plandekę można dowolnie przemieszczać, aby umożliwić dźwigowi dostęp do górnej części kontenera.


Open Top dzieli się na 20- i 40-stopowe.


Kontenery platformy


Platformy są przeznaczone do przewożenia wyjątkowo ciężkich ładunków, które nie mieszczą się w innych kontenerach. Ich ładowność wynosi nawet do 40 ton. Dzięki wytrzymałej podłodze świetnie sprawdzają się do przewożenia towarów o dużych naciskach punktowych.


Podobnie jak inne kontenery, platformy dzielą się na 20-stopowe i 40-stopowe.


Kontenery chłodnicze


Chłodnie są termicznie izolowanymi jednostkami ze sprężarkami do ogrzewania lub chłodzenia zapakowanego ładunku w kontenerze. Ich ściany zwykle wypełnia się pianką, która zapewnia skuteczną izolację. Wiele kontenerów chłodniczych ma również regulowaną wentylację, co pozwala na lepszy wewnętrzny przepływ powietrza.


Ten typ kontenera przeznaczony jest do przewozu towarów wrażliwych na temperaturę, na przykład produktów spożywczych. Ładunek, który musi pozostać w stałej temperaturze powyżej lub poniżej zera powinien być transportowany w chłodni.


Kontenery chłodnicze dzielą się na 20-stopowe i 40-stopowe.


Kontenery podwyższone


Podwyższone kontenery ze stali i aluminium zapewniają dodatkową powierzchnię do transportu lekkich ładunków o dużych gabarytach. Pojemniki te dzielą się na dwa rozmiary: 40-stopowe i 45-stopowe.


Kontenery szafy do przewozu odzieży na wisząco


Musisz przetransportować odzież wysokiej jakości? Do tego celu świetnie nadają się kontenery szafy do przewozu odzieży na wisząco (GOH). Dzięki systemom sznurkowym, prętowym lub ich kombinacji uzyskuje się większą ładowność, a ubrania dotrą na miejsce w nienaruszonym stanie.


Te kontenery są dostępne w rozmiarze 20- i 40-stopowym.

 

Skontaktuj sie z nami