Venax sp. z o.o. Venax sp. z o.o.

Venax Industry Logistic

Service You Can Rely On.

Transport Polska Wielka Brytania

Transport Polska Wielka Brytania

Transport Polska Wielka Brytania

Wielka Brytania jest istotnym partnerem biznesowym Polski. Firma venax.net zapewnia połączenia transportowe na linii Polska–UK. Z myślą o naszych klientach nieustannie wdrażamy nowe trasy przewozowe na terytorium Wielkiej Brytanii.

Partnerstwo Polski i Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania to trzeci co do wielkości odbiorca polskich towarów eksportowych, a w szczególności produktów rolno-spożywczych. Tylko w 2020 roku wspólne obroty handlowe tych państw wyniosły ponad 18 miliardów euro. Partnerstwo polsko-brytyjskie przynosi korzyści obu stronom, dlatego coraz więcej firm decyduje się na import i eksport towarów na linii Polska-UK.


venax.net wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, uruchamiając kolejne połączenia z Polski do Wielkiej Brytanii. Zdajemy sobie sprawę z tego, że transport jest kluczowym elementem łańcucha dostaw i dokładamy wszelkich starań, by sprostać stojącym przed nami wyzwaniom.

Import towarów z UK do Polski

Przewóz ładunku z punktu A do punktu B to tylko jeden z elementów naszej oferty. Oprócz świadczenia bezpiecznych, niezawodnych i wydajnych usług transportu komercyjnego do i z Polski, możemy pomóc Ci w innych obszarach procesu wysyłki.


Firmy zajmujące się transportem towarów z krajów Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii muszą wziąć pod uwagę specyficzne wymogi celne. Polska należy do unii celnej UE, podczas gdy Wielka Brytania jest poza jej jurysdykcją.


W venax.net dysponujemy niezbędnymi licencjami transportowymi, a nasz zespół doskonale zna przepisy celne. Pomożemy Ci w odprawach celnych na całym świecie, w tym także w UK. Upewnijmy się też, że Twoje dokumenty są poprawnie wypełnione, zanim towary dotrą do urzędów Unii Europejskiej. 

Zaplecze i flota venax.net

Dążymy do tego, aby dostarczanie ładunków na trasie Polska–UK było procesem szybkim i łatwym dla importerów oraz eksporterów. Nasza stale rozwijająca się flota pojazdów ułatwi obsługę frachtu do i z Polski – nawet firmom o dużym zapotrzebowaniu logistycznym.


Nasze samochody dostawcze mogą przetransportować nawet do 120 ton ładunku przy jednym kursie. Oferujemy również gamę kompaktowych pojazdów, które przewiozą ładunki pełne, częściowe lub drobnicowe.


Zespół venax.net to specjaliści w transporcie drogowym i nawet tysiące kilometrów między Polską a Wielką Brytanią nie przeszkodzą nam w dostawie Twojego ładunku na czas. Zapewniamy dostawy z Polski do Wielkiej Brytanii nawet w ciągu 48 godzin i wiele dodatkowych usług logistycznych, z których możesz skorzystać. 


Poinformuj nas o swoich wymaganiach, w tym o miejscu odbioru i docelowej lokalizacji przesyłki. Niezależnie od tego, czy prosisz nas o zorganizowanie odbioru zamówienia u dostawcy w Warszawie, czy chcesz, abyśmy dostarczyli towar z Twojego magazynu w Krakowie lub Gdańsku. Ustalimy najszybszy sposób wysyłki Twojego ładunku do Polski – lub z niej – w korzystnej cenie

Transport Polska Niemcy
Venax.net uruchomiło kolejne połączenie na trasie Polska–Niemcy. Od teraz nasze ciężarówki będą mogły jeszcze szybciej dostarczać Twoje towary za zachodnią granicę. Stale rozwijamy nasze możliwości logistyczne, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów.
Nowe trasy Polska–Niemcy
Niemcy to jeden z kluczowych polskich partnerów handlowych. Tylko w pierwszym kwartale Niemcy miały ponad 20% udziałów w polskim imporcie i niemal 28% w eksporcie. Importujemy zza zachodniej granicy głównie towary takie jak chemikalia, chemia gospodarcza, maszyny, urządzenia transportowe, sprzęt domowy oraz produkty pokrewne.


W venax.net zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny okazuje się sprawny transport ładunków na trasie Polska–Niemcy. W związku z tym stale otwieramy nowe połączenia między kluczowymi terminalami transportowymi. Wiemy też, jak istotny dla klientów jest czas tranzytu – nasze samochody dostawcze są w stanie pokonać tę trasę nawet w 48 godzin.

Rozwój venax.net na rynku niemieckim
Nasza firma wie, jak ważnym zadaniem jest sprawna i wydajna obsługa transportu między Polską a Niemcami. Stale rozwijamy nasze międzynarodowe trasy, by zapewnić klientom jak najlepsze warunki do importu i eksportu ich towarów. 


Nasze terminale i magazyny znajdują się m.in. w Poznaniu, Berlinie, Hamburgu oraz Dortmundzie. Z tych lokalizacji jesteśmy w stanie kontrolować transport między Polską i Niemcami w ramach usług venax.net.


Nowe kursy świadczą o tym, jak efektywne okazuje się nasze partnerstwo z zachodnimi firmami. venax.net od wielu lat zajmuje się międzynarodowym transportem ładunków, a nowe połączenie odpowiada na nowe potrzeby naszych klientów. Dzięki niemu możemy:

otworzyć się na rosnące zapotrzebowanie na transport między polskimi a niemieckimi terminalami przeładunkowymi;
wdrażać rozwiązania, które są bardziej zrównoważone dla środowiska.

Jesteśmy w trakcie opracowywania i wdrażania kolejnych połączeń Polska–Niemcy. Za ich sprawą Twoje towary dotrą do Niemiec jeszcze szybciej, a także z zachowaniem europejskich standardów ekologicznych.

Rozwój polskiej infrastruktury dla transportu drogowego
Polska sieć dróg i autostrad to jedna z najszybciej rozwijających się infrastruktur drogowych w Europie. Ich główną bazę stanowią drogi krajowe, obsługujące zarówno ruch lokalny, jak i międzynarodowy. Równolegle do przebiegu dróg krajowych powstaje wiele nowych autostrad – obecnie liczą one ponad 1 700 kilometrów.


Położenie geograficzne Polski jest bardzo korzystne – nasz kraj graniczy z siedmioma państwami oraz łączy Europę Wschodnią i Zachodnią. Wiele firm ma tu swoje centra dystrybucyjne na inne rynki europejskie.


Coraz większego znaczenia nabiera również przepływ towarów między Niemcami a Polską. Procesy logistyczne stały się łatwiejsze, zwłaszcza po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Ze względu na bezproblemowe przejścia graniczne trasa Polsk–Niemcy jest ważną osią międzynarodowego ruchu transportowego.

Potrzebujesz rzetelnej firmy transportowej na trasie Polska–Niemcy? Skontaktuj się z zespołem venax.net!
 

Skontaktuj sie z nami