Venax sp. z o.o. Venax sp. z o.o.

Venax Industry Logistic

Service You Can Rely On.

Definicja VGM

Definicja VGM

Czym jest VGM?

Szukając możliwości transportu, pewnie nie raz napotkałeś termin "VGM". O co w nim chodzi? Już śpieszymy z wyjaśnieniem. Dzięki temu artykułowi dowiesz się czym jest VGM i jak on działa m.in. w DCT Gdańsk.

Pojęcie VGM

VGM to skród od Verified Gross Mass, czyli zweryfikowanej wagi brutto kontenera. To rodzaj informacji o wadze kontenera, który obowiązuje od 2016 roku. Bez informacji na temat VGM Twój transport nie będzie załadowany. Zważyć kontener można na dwa sposoby: gdy jest pełen i zamknięty, a także zważenie poszczególnych ładunków i dodanie do tego masy tary kontenera. Informacje na temat VGM udziela MGMiŻŚ, armatorzy, Baltic Hub. W wypadku 2 metody ważenia Polski Rejestr Statków. Jako spedytor, który zleca transport morski, również możemy udzielić takich informacji. Jesteśmy w stałym kontakcie z Baltic Hub dzięki wymianie danych w formie elektronicznej. Warto pamiętać, że bez VGM nasz ładunek nie zostanie załadowany na statek i nie dotrze do celu. VGM nie tyczy się jedynie eksportu, ale także tranzytu ładunków. W związku ze zmianą, jaka miała miejsce 7 lat temu, opłaty ponosi spedycja. To ułatwia klientom zadanie, gdyż nie muszą się oni martwić o ukryte koszty. 

Zweryfikowana waga VGM a rzeczywista masa

Przy podaniu VGM dopuszcza się różnicę między zweryfikowaną wagą, a rzeczywistą masą na poziomie 5%. Jako spedytor zajmujemy się wystawianiem odpowiednich zleceń dla jednego bądź kilku kontenerów. Nie ma to znaczenia, czy chodzi o transport drogowy, kolejowy czy taki który już miałby być na placu. Ważnym faktem jest to, że np. w DCT Gdańsk ważenie jest przeprowadzane całodobowo. Dzięki temu nasza przesyłka na czas zostanie zweryfikowana. Przy tego rodzaju skomplikowanych procesach warto skorzystać z firm z doświadczeniem. Firma Venax to spedytor z długoletnim doświadczeniem, który biegle odnajduje się w DCT Gdańsk. Dzięki nam przesyłka z Baltic Hub sprawnie uzyska VGM niezależnie od środka transportu. Dzięki wielu zleceniom trudności związane z dokumentacją transportu kontenerowego nie są problemem dla naszych klientów.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach spedycyjnych i zapewnij sobie profesjonalną obsługę przy przewozie towarów.

Skontaktuj sie z nami